Kā ietaupīt? – Praktiski padomi | Kredits365.lv

Kā ietaupīt? – Praktiski padomi | Kredits365.lv

Kā nopirkt jaukas Ziemassvētku dāvanas saviem mīļajiem un ietaupīt naudu?

Ziemassvētkiem tuvojoties, vairākums no mums jau sāk lauzīt galvu – kā varētu ietaupīt uz Ziemassvētku dāvanām un vienlaikus pa īstam iepriecināt savus mīļos ģimenes locekļus un draugus?
Tagad ir tas īstais laiks sākt sagatavot dāvanas, kamēr veikalos vēl nav sākusies pirmssvētku ažiotāža. Ziemassvētki – tas ir lieliska garastāvokļa laiks, kad notiek jaukas un priecīgas tikšanās ar ģimeni un draugiem. Bet tur, kur ir svētki – tur nevar iztikt arī bez naudas tēriņiem.
Šajā rakstā Tu atradīsi praktiskus padomus, kā neiztērēt milzum daudz naudas Ziemassvētku dāvanām, kā arī izvēlēties labas, noderīgas un vajadzīgas dāvanas.

Budžeta plānošana un saraksta veidošana

Nosaki maksimālo budžetu, kuru Tu vari atļauties dāvanām, un kādu summu Tu plāno tērēt katrai dāvanai. Ejot iepirkties, saraksta veidošana ir veiksmīgu iepirkumu galvenais priekšnosacījums, un Ziemassvētki nav izņēmums. Vispirms sastādi cilvēku sarakstu, kuriem Tu vēlies nopirkt dāvanas. Pretī katram vārdam uzraksti dāvanu variantus, lai labāk varētu izvēlēties piemērotu dāvanu konkrētam cilvēkam. Saskaiti, cik visas dāvanas varētu izmaksāt kopā. Uzraksti visas cenas uz lapas, lai redzētu reālus ciparus un saprastu, ko Tu vari atļauties. Pie galīgās summas pierēķini vēl 10–15% neieplānotiem tēriņiem. Centies sekot katram sīkumam: pievieno sarakstam tēriņus iepakojumam un apsveikuma kartiņām, kā arī pasta izdevumiem, ja adresāts dzīvo citā pilsētā.
Pamēģini uzzināt, ko Tavi tuvinieki velētos saņemt dāvanā. Vislabāk ir sastādīt vēlmju sarakstu, bet ja tas nav iespējams, mēģini atcerēties, varbūt cilvēks iepriekš ir pieminējis kādu mantiņu, ko grībētu. Vari arī vienkārši pajautāt un uzdāvināt kaut ko, par ko jau sen bija sapņots un kas noteikti iepriecinās. Derētu piedomāt arī pie dāvanu alternatīvām gadijumā, ja veikalos neizdosies atrast to, ko esi plānojis. Ieraksti iespējamās izmaiņas sarakstā un neaizmirsti paņemt to līdzi, kad dosies uz svētku iepirkšanos.

Pērc dāvanas savlaicīgi!

Tas jāizdara laikus, lai bez steigas un rūpīgi izvēlēties dāvanas saviem tuviniekiem. Centies neatlikt dāvanu pirkšanu līdz pēdējai pirmssvētku nedēļai. Šajā laikā daudzi veikali paaugstina cenas, pārdevēji lieliski zina, ka vairākums cilvēku iegādāsies dāvanas tuvāk decembra otrajai pusei. Viņi nelaidīs garām tādu iespēju un paaugstinās cenas. Cilvēkiem nekas cits neatliks, kā pirkt – tuvinieki taču nevar palikt bez dāvanām. Turklāt pēdējā brīdī tiek pirktas preces, kas pirmas pagadās, nevis pārdomātas un vajadzīgas dāvanas. Katram no mums kadreiz tā esot gadījies, ja atliekam dāvanu pirkšanu: mēs kļūstam nervozi un tērējam daudz vairāk naudas, nekā tas sākumā bija plānots. Beigu beigās vēl esam sarūgtināti, ka nopirkām pavisam kaut ko citu.
Jo agrāk Tu sāksi pirkt dāvanas, jo vairāk izredžu būs nopirkt kaut ko par labu cenu un nestāvēt garā rindā. Tradicionāla dāvanu pirkšanas ažiotāža, kā jau ierasts, sāksies nedēļu pirms Ziemassvētkiem, un labāk ir izvēlēties laiku dāvanu pirkšanai darba dienās, nekā pēc tam tērēt lieku laiku nedēļas nogalē vajadzīgās mantas meklēšanai.

Iepirkšanās internetā

Vēl viens veids, kā var ietaupīt ne tikai naudu, bet arī laiku, ir iepirkšanās internetā. Interneta veikalu sortiments ir ļoti plašs, pie tam tiek piedāvātas arī ļoti izdevīgas akcijas. Nemaz nerunājot par to, ka dāvanu iegādāšanās internetā ir izdevīgāka nekā parastajā veikalā. Tiklīdz Tu atradīsi kaut ko interesantu, pievieno to grozam vai atklātnēm, lai pēc tam atkal nemeklētu no sākuma. Vajadzētu pietikt ar vienu vakaru – Tu mierīgi atradīsi dāvanas interneta veikalos, varēsi salīdzināt cenas, izvēlēties un nopirkt vajadzīgo. Neuztraucies par piegādi, līdz Ziemassvētkiem vēl ir laiks! Neatliec un veic pasūtījumus savlaicīgi – pirms svētkiem arī interneta veikalos būs karsts laiks, kas var ietekmēt piegādes termiņus. Ir iespējams pasūtīt preci internetā un pašam saņemt to veikala noliktavās.

Ziemassvētku tirdziņi un akcijas

Lieliska iespēja, kā atrast oriģinālas dāvanas, ir apmeklēt Ziemassvētku tirdziņus. Nevajag tos ignorēt, jo šādos pasākumos nereti var atrast īstus brīnumus jebkurai gaumei un maciņam. Šeit var atrast dāvanas, sākot ar konditorējas izstrādājumiem līdz ar rokām darinātajām dāvanām, visiem ģimenes locekļiem – vīrietim, sievietei, bērniem vai vecākiem. Visticamāk, ka cenas šādos tirdziņos būs ievērojami zemākas nekā parastajos veikalos.
Vēl viena laba ideja ir sekot līdzi veikalu akcijām: piemēram, nopērkot krēmu, dāvanā saņemsi kosmētikas maciņu un vienlaikus dabūsi divas nevis vienu dāvanu. Māsai vari uzdāvināt krēmu, bet draudzenei kosmētikas maciņu.

Ar paša rokām darinātas dāvanas

Mēdz teikt, ka svarīga ir veltītā uzmanība, nevis dāvana. Nekautrējies un sagatavo dāvanas ar paša rokām. Internetā ir milzum daudz ideju, kā to var izdarīt. Ja Tu proti šūt, adīt vai aust ar pērlītēm, ļoti īsā laikā varēsi izveidot interesantas dāvanas. Vari izgatavot Ziemassvētku kartiņas, atrast recepti un izcept neparastas formas piparkūkas vai garšīgus pīrāgus. Visas dāvanas būs personiskas, tādējādi Tu patīkami pārsteigsi tuviniekus un vienlaikus ietaupīsi naudu.
Saskaņā ar austrumu horoskopu 2019. gads būs dzeltenās cūkas gads. To var izmantot, dāvinot suvenīrus ar gada simbolu – magnētus, dekoratīvās sveces, krājkasītes ar cūciņas attēlu, krūzes vai mīkstas rotaļlietas.

Ko darit ja Tu nevari izdomāt, ko uzdāvināt?

Vēl viens noderīgs padoms varētu būt – dāvināt tikai vajadzīgas lietas. Ja Tu noteikti zini, ka Tava dāvana netiks lietota un gadiem ilgi gulēs skapī vai antresolēs, vai vēl sliktāk, tā tiks pārdāvināta kādam citam – atsakies no tādas dāvanas pirkšanas. Pādomā, varbūt cilvēkam noderēs kāda lētāka, bet viņam vajadzīga lieta. Gada plānotājs vai dvieļu komplekts, kas ir uzdāvināti tieši laikā, iepriecinās vairāk nekā dārga, bet nevajadzīga dāvana.
Dažreiz var gadīties, ka Tu nevari izdomāt, ko uzdāvināt, bet Tev gribas pārsteigt un iepriecināt cilvēku, tomēr Tev pavisam nav nekādu ideju, kas viņam varētu patikt. Šajā gadījumā var uzdāvināt kaut ko universālu, tādu lietu, kas noderēs jebkurā mājā: vāze ziediem, lampu, aromātisko sāli vannai, oriģinālu krūzi utt.
Vēl viena forša ideja – uzdāvini grozu ar augļiem, konfektēm, labu kafiju, neparastu tēju, šokolādi un citiem saldumiem. Vienmēr vari izvēlēties kaut ko interesantu un gaumīgu.
Ja Tu jūti, ka Tev tomēr pietrūkst nauda dāvanām, Tu vari izsvērt iespēju paņemt īstermiņa vai ilgtermiņa aizdevumu. Esi atbildīgs un rūpīgi visu apdomā, objektīvi izvērtējot savas atmaksas iespējas.

Priecīgus un gaišus Ziemassvētkus!
Veiksmīgi iepirkties!