Minimālisms un taupīšana?! – Praktiski padomi | Kredits365.lv

Minimālisms kā dzīvesveids palīdzēs Jums ietaupīt finanses un vienlaicīgi manāmi uzlabot dzīves kvalitāti, iegūstot jaunus impulsus garīgumam.

Minimālisms kā dzīvesveids – apdomāta finanšu taupīšana

Vai Jums kādreiz jau bija sajūta, ka nauda pazūd nezināmā virziena? Kaut kā nemanāmi, tērējot it kā mazas summas, bet tomēr beigās sanāk, ka nav iespējams izsekot naudas plūsmai. Vai minimālisms dzīvesveidā var palīdzēt ietaupīt Jūsu finanses?
No šī raksta Jūs uzzināsiet, kā var ekonomēt, pārskatot dažus no saviem ieradumiem un iemācoties atbildīgāk un uzmanīgāk pieiet savam patēriņam.

Kas ir minimālisms kā dzīvesveids? 

Daži cilvēki maldīgi uzskata, ka kļūt par minimālistu nozīmē atteikšanos no progresa labumiem: lietot lētu tālruni, izmest visas mantas, dzīvot bez mēbelēm un staigāt visu laiku vienās un tās pašās drēbēs. Tas nemaz nav tā: minimālisms nozīmē nevis pārāk maz, bet pietiekami.
Tā ir saprātīga bilance starp pārpilnību un nepietiekamību, kad Jums ir tikai tās mantas, kuras Jūs lietojat. Nav ieteicams iegādāties mantas katram gadījumam ar domu, ka kādreiz tās varētu noderēt. Īstenībā ir tā, ka, ja kaut kas būs tiešām vajadzīgs, tad to arī varēs nopirkt. Tas ir labāk, nekā pirkt un gaidīt, kad nopirktā lieta beidzot varētu noderēt.

Kā var samazināt savus tēriņus un nezaudēt dzīves kvalitāti?

Mūsdienu pasaulē pārāk lielu nozīmi mēs nereti piešķiram mantām. Patērētāju sabiedrība diktē mums savus noteikumus, un mārketinga speciālisti izcili dara savu darbu, lai mēs iegādātos nevajadzīgas mantas un pakalpojumus. Atlaides, akcijas un izpārdošanas – dažreiz ir grūti pretoties kārdinājumam un nenopirkt šobrīd nevajadzīgas lietas. Lai tas nenotiktu, jāpievērš uzmanība tam, ko mēs pērkam un cik mantu mums jau ir. Zemāk ir daži padomi, kā samazināt savus tēriņus apģērbam un pārtikai, un tajā pašā laikā saglabāt dzīves kvalitāti.

Apģērbs

Pirkt mazāk un retāk, bet augstākās kvalitātes apģērbus un veikt tikai iepriekš apdomātus pirkumus. Nopērkot kādu mantu dārgāk, tomēr var izrādīties, ka ilgtermiņā tas attaisnojas, jo šī manta kalpos Jums ilgāk un nesīs Jums prieku. Izvēlieties tikai tās mantas, kas patīk, nes prieku, ir vajadzīgas, kalpos ilgi un tiešām būs regulāri valkātas.

 • Pirms pērkat vēl vienu kleitu vai džinsus, padomājiet, ar ko Jūs to valkāsiet. Un varbūt Jums jau ir kāda līdzīga manta.
 • Pērciet tikai tos apģērbus, kas Jums tiešām patīk, ideāli piestāv un saskan ar pārējo garderobi.
 • Nevajag iegādāties ultra modernas mantas – mode mainās un ātri pāriet, to grūti panākt. Modes dizaineri nemitīgi izdomā kaut ko jaunu, lai mēs atkal un atkal pirktu jaunus apģērbus. Klasiskas un neitrālākas lietas kalpos Jums daudz ilgāku laiku un veidos Jūsu bāzes garderobi.

Pārtika

Jāsaprot, ka kvalitatīva pārtika nenozīmē dārga pārtika. Veselīgi un garšīgi produkti nemaz nemaksā tik dārgi, kā daudzi uzskata. Var ekonomēt, pērkot produktus, un tomēr sastādīt sabalansētu, garšīgu un veselīgu ēdienkarti.

 • Centieties vairāk gatavot mājās. Ņemiet uz darbu ēdienus no mājām.
 • Iegādājieties pudeli priekš ūdens vai kafijas krūzi un nēsājiet to līdzi. Somā var nēsāt arī riekstiņus vai augļus mazām uzkodām dienas laikā, un līdz mēneša beigām būs ietaupīta prāva summa.
 • Lai lieki netērētu naudu,pirms ejat uz veikalu, sagatavojiet nepieciešamo pirkumu sarakstu.
 • Nepērciet neveselīgus ēdienus – čipsus, grauzdiņus utt. Tas nav veselīgi un maksā dārgi.
 • Atsakieties no kaitīgiem ieradumiem. Cigaretes un alkohols ir ievērojama tēriņu daļa. Šo naudu labāk investēt savā veselībā! Piemērām, iegadāties abonementu nodarbībām sporta zālē.

Kā atbrīvoties no kaitīgiem paradumiem?

Minimālisms- tas ir ļoti labi, bet kā to var ieviest savā dzīvē? Arvien vairāk cilvēku sāk nopietni pievērsties minimālismam un domāt par apkartējo vidi. Piemēram, lai mantām būtu otrs mūžs. Daudziem minimālisma ieviešana savā dzīvē sāksies ar ieradumu un dzīvesveida maiņu. Ar ko tad sākt?

 • Tieciet vaļā no visām nevajadzīgām mantām. Mūsu māja ir mūsu pils, tāpēc jāsāk tieši ar to! Atrodiet mantas, kas ir divos eksemplāros. Ja virtuvē ir divi blenderi, vienu no tiem nelieto un tas tikai aizņem vietu un vāc putekļus. Vai arī mantas, kas sen nav lietotas. To visu var atdot labdarības organizācijām vai pat pārdot.
 • Pērciet tikai to, kas patiešām ir vajadzīgs. Tas ir galvenais paradums, kas jāmaina! Pajautājiet sev pirms pirkuma veikšanas: vai tas patiešām man ir vajadzīgs? Vai man jau ir līdzīgas mantas ar tām pašām funkcijām? Vai es bieži to lietošu? Varbūt izdevīgāk ir iznomāt šo mantu? Kāpēc es vēlos nopirkt tieši šo lietu – priekš sevis vai tāpēc, lai citi redzētu, ka es varu to atļauties?

Visam, kas mums ir apkārt mūsu mājās, jābūt prieka un laimes izstarotājam, lai radītu pozitīvas emocijas.

Ko Jums var dot minimālisms ka dzīvesveids? 

Dažas minimālisma pozitīvās puses:

 • Jums būs lielāka brīvības un miera sajūta. Uzkrātās mantas ir kā enkurs, kas mūs tur, jo mēs baidāmies tās zaudēt. Kad mēs iztīrām no tām savu māju, kļūst daudz vieglāk elpot, un Jūsu pašsajūta manāmi uzlabosies.
 • Jums būs vairāk laika hobijam. Kad Jūs pārstāsiet veltīt pārāk daudz laika savām mantām, Jums atbrīvosies laiks patiešām vērtīgām lietām un nodarbēm. Piemēram, Jūs varat sākt rūpēties par savu veselību un dzīvot veselīgi.
 • Materiālie labumi Jums vairs nebus galvenā dzīves jēga. Tomēr plašsaziņas līdzekļi un patērētāju sabiedrība katru dienu nemitīgi skandina, ka atkal un atkal jāpērk. Bet jo vairāk Jūs atsakaties no liekām lietām, Jums atkrīt nepieciešamība ar tām aizpildīt savu dzīvi. Nauda nenodrošina laimi, bet var nodrošināt komfortu. Nopērciet visu nepieciešamo un apstājieties! Pārtrauciet aizpildīt savu dzīvi ar materiālo un Jūs atradīsiet vietu garīgajam. Turklāt Jūs ieekonomēsiet naudu.

Mums ir daudz vairāk lieko tēriņu, nekā tas izskatās no pirmā acu uzmetiena. Atbrīvojoties no tiem, mums paliek vairāk enerģijas un naudas.

Ja sākumā Jums tik ātri neizdosies mainīt savus ieradumus un būs nepieciešams papildus finansējums, Kredits365 vienmēr nāks palīgā: ja tomēr pietrūkst naudas, varat paņemt īstermiņa vai ilgtermiņa aizdevumu. Esiet uzmanīgi un apdomīgi, novērtējot savu vēlēšanos kaut ko iegādāties. Izbaudiet savu jauno prasmi, kā efektīvi un atbildīgi rīkoties ar naudu.