Nebanku kredīti – Kas jāzina? Izlasi! | Kredits365.lv

Nebanku kredīti – Kas jāzina? Kā atšķiras banku un nebanku kredīti? Izlasi par nebanku kredītiem un to darbības principiem mājas lapā – Kredits365.lv

Nebanku kredīti – kas tie ir un kādiem mērķiem tos izmantot?

Nebanku kredīti mūsdienās kļuvuši par plaši izmantotu iespēju, jo var noderēt dažādās situācijās. Populārākais internetā pieejamais kredīta veids ir īstermiņa aizdevums, taču tā nebūt nav vienīgā aizņemšanās iespēja. Nebankuaizdevēji piedāvā arī tādas opcijas kā patēriņa kredīts, kredītlīnija, aizdevums uzņēmumiem un citas.

Ja nebanku kreditēšanu salīdzinām ar banku darbību, tad jāsaka, ka nebankuaizdevēji nodarbojas tikai ar kredītu izsniegšanu, kamēr banku darbībā tā ir tikai viena no darbības sfērām. Turklāt, lai noformētu aizdevumu pie nebankukredītdevēja, nav jākārto laikietilpīgas formalitātes un nav jādodas uz kredītiestādi – tātad aizņemšanās nosacījumi ir krietni vienkāršoti. Lielākoties kredīta noformēšanai nepieciešams dators un internets, e-pasta adrese, mobilais telefons, konts kādā no Latvijā strādājošām bankām un 0,01 eiro cents, lai apstiprinātu reģistrāciju. Protams, pirms tam vēl jāiepazīstas ar visiem noteikumiem un jāizvērtē sava atbilstība aizdevēja noteiktajām prasībām.

Nebanku aizdevumi – noderīgi dažādās situācijās

Ņemot vērā dažādos aizdevumu veidus, pieejamās summas, atmaksas termiņus, nebanku aizdevumi tiek izmantoti visdažādākajām vajadzībām. Piemēram, īstermiņa kredīts var noderēt, ja līdz algas dienai vēl dažas dienas, bet radušies neparedzēti tēriņi, savukārt patēriņa kredītu var izmantot lielāku plānu īstenošanai, piemēram auto remontam vai jaunu mēbeļu iegādei. Protams, situācijas ir atšķirīgas, taču svarīgi, lai mērķis, kam kredīts tiek izmantots, ir pietiekami nopietns un izvērtēts.

Ko ņemt vērā pirms aizņemšanās?

Domājot par kredīta noformēšanu jāizvērtē ne tikai tas, kāda ir vēlamā aizdevuma summa un atmaksas termiņš, bet arī jāiepazīstas ar kredīta noformēšanas nosacījumiem. Nebankukredītdevēji aizdevumus izsniedz Latvijas pastāvīgajiem iedzīvotājiem ar labukredītvēsturi un pietiekamiem ienākumiem. Svarīgs aspekts ir arī vecums – pie lielākās daļas aizdevēju kredītu var saņemt personas no 21 gada vecuma. Tātad – pirms piesakies aizdevumam, pārliecinies, ka atbilsti visām aizdevēja noteiktajām prasībām. Tāpat izvērtē arī kredīta nepieciešamību un savas iespējas to atmaksāt līgumā noteiktajā laikā.

Kā izvēlēties piemērotāko aizdevumu?

Lai saprastu, kurš no aizdevuma veidiem ir piemērotākais, jāizvērtē, kāda summa nepieciešama, kāds ir vēlamais atmaksas termiņš. Piemēram:

  • Ja vajadzīga salīdzinoši neliela naudas summa, ko varēsi atmaksāt jau no nākamās algas, jāizvēlas kāds no īstermiņa kredītiem;
  • Ja nepieciešamā summa ir lielāka un plāno to atmaksāt garākā laika posmā, jālūko pēc kāda no patēriņa kredītiem;
  • Gan vienā, gan otrā situācijā noderīga var būt arī kredītlīnija – tā paredz aizņemšanos noteikta kredītlimita ietvaros, tādēļ izņemt var tieši tādu summu, kāda nepieciešama. Piešķirtais kredītlimits atkarīgs no maksātspējas un līdzšinējās sadarbības ar aizdevēju.

Taču tas vēl nav viss – lai pieņemtu labāko lēmumu, uzmanību vajadzētu pievērst arī tādiem faktoriem kā procentu likme, kredīta piešķiršanas laiks, aizdevēja darba laiks, papildu iespējas un citi.

Jāuzsver arī, ka, aizņemoties pirmo reizi, pieejamās summas var būt mazākas, kā noformējot kredītu atkārtoti.

Ņemot vērā, ka nebankukredītdevēji Latvijā ir plašā klāstā, svarīgi veltīt mazliet laika, lai veiktu to salīdzināšanu, izdarītu secinājumus un izvēlētos piemērotāko risinājumu.

Kā pieteikties kredītam?

Kad izvērtēti piedāvājumi, aizņemšanās nosacījumi un iespējas, var pieteikties aktuālajam aizdevumam. To var izdarīt jebkurā laikā, aizpildot pieteikumu aizdevēja mājas lapā. Jāatceras gan, ka pieteikums tiks izskatīts aizdevēja darba laikā.

Piesakoties aizdevumam pirmo reizi, vispirms jāreģistrējas, norādot visu nepieciešamo informāciju. Lai reģistrācija būtu veiksmīga, no sava personīgā bankas konta uz aizdevēja norādīto bankas kontu jāpārskaita 0,01 eiro. Tas vajadzīgs, lai kredītdevējs visdrošākajā veidā pārliecinātos par norādīto personas datu atbilstību, kā arī uzzinātu bankas kontu, uz kuru pozitīva lēmuma gadījumā tiks veikts naudas pārskaitījums. Vēloties pie tā paša aizdevēja aizņemties atkārtoti, atliks ieiet reģistrācijas laikā izveidotajā klienta profilā un pieteikties vēlamajam aizdevumam. Turpat iespējams arī uzzināt visu informāciju par aktuālajām kredītsaistībām un īpašajiem piedāvājumiem.

Atbildi par kredīta piešķiršanu saņemsi dažu minūšu laikā pēc pieteikuma saņemšanas – ar noteikumu, ka tas nosūtīts aizdevēja darba laikā. Pozitīvas atbildes gadījumā naudas pārskaitījums uz norādīto bankas kontu tiks veikts jau pavisam drīz.

Atbildīga aizņemšanās

Nevar noliegt, ka nebanku kreditēšana atvieglo dzīvi daudziem – šādā veidā pie aktuālajiem naudas līdzekļiem var tikt ātri un salīdzinoši vienkārši, turklāt – bez lieku formalitāšu kārtošanas. Nebankukredītdevēji nodrošina mūsdienīgus risinājumus dažādām situācijām, taču jāpatur prātā, ka ikviens aizdevums ir atbildība, tādēļ, pirms lem par labu tādai opcijai, izvērtē savas iespējas kredītsaistības nokārtot līgumā noteiktajā laikā.